Το WPIAL δημοσιεύει παρενθέσεις για τα πλέι οφ μπάσκετ αγοριών και κοριτσιών του 2024

By | February 12, 2024

Με:


Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου 2024 | 2:22 μ.μ.


Έξι πρωταθλητές μπάσκετ του WPIAL θα ξεκινήσουν την υπεράσπιση του τίτλου τους ως φαβορί για να κερδίσουν ξανά.

Οι ανδρικές ομάδες μπάσκετ Imani Christian, Aliquippa, Deer Lakes και Lincoln Park και οι γυναικείες ομάδες μπάσκετ της Union και της Avonworth ήταν μεταξύ των Νο. 1 σπόρους στα πλέι οφ του WPIAL που κυκλοφόρησαν τη Δευτέρα.

Τα αγόρια του Mount Lebanon and Moon, μαζί με τα κορίτσια του Greensburg Central Catholic, Blackhawk, Oakland Catholic και Norwin, πήραν επίσης την πρώτη θέση.

Τα πλέι οφ ξεκινούν με αγώνες πρώτου γύρου Παρασκευή, Σάββατο, Δευτέρα ή Τρίτη, ανάλογα με τη σπορά.

Τα τουρνουά ολοκληρώνονται με 12 αγώνες πρωταθλήματος από τις 29 Φεβρουαρίου έως τις 2 Μαρτίου στο Petersen Events Center.

Πρόγραμμα πλέι οφ WPIAL

Αγόρια

Τάξη 6Α

Προημιτελικά

Πρόγραμμα 23 Φεβρουαρίου

Χρόνοι που θα καθοριστούν

Pine-Richland (7-14) στο Mt. Λίβανος (18-3)

North Allegheny (10-11) στο Baldwin (16-5)

Canon-McMillan (9-12) vs. Central Catholic (13-8) TBD

Μπάτλερ (15-5) στο Upper St. Clair (16-5)

Τάξη 5Α

Προκριματικός γύρος

Πρόγραμμα Παρασκευής

Woodland Hills (8-13) στο Trinity (9-12), 7 μ.μ.

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα 19 Φεβρουαρίου

Woodland Hills/Trinity at Moon (18-3), 7 μ.μ.

North Hills (11-9) στο Fox Chapel (12-10), 8 μ.μ.

Πεν-Τράφορντ (11-11) στο Τόμας Τζέφερσον (18-3), 8 μ.μ.

Kiski Zone (14-7) στο Peters Township (16-5), 7 μ.μ.

Μαρτίου (10-12) στο Franklin Regional (19-2), 7 μ.μ.

Penn Hills (13-7) στο Gateway (15-6), 7 μ.μ.

Vallée des Chartiers (11-11) προς Shaler (20-2), 7 μ.μ.

Bethel Park (11-10) στο South Fayette (13-8), 7 μ.μ.

Τάξη 4Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα Παρασκευής

Freeport (6-14) στο Lincoln Park (19-3), 7 μ.μ.

Κάστορα (12-9) στο Knoch (14-7), 7 μ.μ.

Quaker Valley (10-11) στο Uniontown (19-3), 7 μ.μ.

Elizabeth Forward (14-7) στο North Catholic (13-7), 7 μ.μ.

Central Valley (13-8) στο Hampton (19-3), 7 μ.μ.

Belle Vernon (12-7) στο South Allegheny (16-6), 7 μ.μ.

Southmoreland (16-6) στο Montour (18-3), 7 μ.μ.

Highlands (14-7) στο Avonworth (15-7), 7 μ.μ.

Τάξη 3Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα 19 Φεβρουαρίου

Sto-Rox (10-12) στο Deer Lakes (17-4), 7 μ.μ.

Έλγουντ Σίτι (15-7) στην Ουάσιγκτον (15-7), 7 μ.μ.

Mt. Pleasant (8-13) στο Neshannock (17-3), 7 μ.μ.

Derry (13-6) εναντίον OLSH (17-4) στο Fox Chapel, 6 μ.μ.

McGuffey (14-8) στο Mohawk (15-7), 7 μ.μ.

South Park (13-8) στο Young (18-4), 7 μ.μ.

Beaver Falls (7-13) στο Shady Side Academy (14-7), 7 μ.μ.

Burrell (13-6) εναντίον Seton LaSalle (16-5) στο Thomas Jefferson, 6 μ.μ.

Τάξη 2Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα 20 Φεβρουαρίου

Προετοιμασία Ναζαρέτ (6-12) στο Aliquippa (17-17), 7 μ.μ.

Chartiers-Houston (16-6) στο Serra Catholic (15-7), 7 μ.μ.

Winchester Thurston (11-8) vs Fort Cherry (16-5) στην Avella, 7 μ.μ.

Burgettstown (16-6) στο Bishop Canevin (12-9), 7 μ.μ.

Frazier (11-11) στο Greensburg Central Catholic (20-2), 7 μ.μ.

Eden Christian (12-9) στο Shenango (12-9), 7 μ.μ.

Clairton (10-12) στο Northgate (16-4), 7 μ.μ.

Sewickley Academy (12-9) στο Jeannette (14-7), 7 μ.μ.

Τάξη Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα Παρασκευής

Imani Christian (11-10) αντίο

Αβέλα (9-13) στο Γουέστ Γκριν (14-8), 7 μ.μ.

Summit Academy (4-12) στο Monessen (17-4), 7 μ.μ.

Hillel Academy (7-9) στο Union (12-10), 7 μ.μ.

Ακαδημία Γειτονιάς (16-5) αντίο

Καλιφόρνια (7-15) εναντίον Ακαδημίας Aquinas (14-7) στο Peters Township, 8 μ.μ.

Σεντ Τζόζεφ (3-18) στο Ρότσεστερ (15-5), 7 μ.μ.

Τζέφερσον-Μόργκαν (13-9) στο Κάρλιντον (6-14), 7 μ.μ.

Κορίτσια

Τάξη 6Α

Προημιτελικά

Πρόγραμμα 22 Φεβρουαρίου

Χρόνοι που θα καθοριστούν

Seneca Valley (12-10) στο Norwin (18-3)

Chartiers Valley (14-6) προς Mount Lebanon (12-10)

Pine-Richland (7-13) στο Peters Township (20-1)

Ο Άπερ Σεντ Κλερ (12-10) στο Νορθ Αλέγχενυ (19-2)

Τάξη 5Α

Προκριματικός γύρος

Πρόγραμμα Παρασκευής

Πεν Χιλς (10-11) στο Τόμας Τζέφερσον (9-12), 7 μ.μ.

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα 20 Φεβρουαρίου

Νικητής Penn Hills/Thomas Jefferson στο Oakland Catholic (22-0), 7 μ.μ.

Plum (13-8) στο North Hills (13-8), 7 μ.μ.

Πεν-Τράφορντ (14-8) στο Λίνκολν Παρκ (19-2), 7 μ.μ.

Latrobe (11-11) στο Armstrong (17-4), 7 μ.μ.

Hampton (12-10) στο McKeesport (18-3), 7 μ.μ.

Σελήνη (14-8) στην Ιντιάνα (17-5), 7 μ.μ.

Woodland Hills (9-10) στο Trinity (17-5), 7 μ.μ.

Μαρτίου (12-10) στο South Fayette (14-8), 7 μ.μ.

Τάξη 4Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα 20 Φεβρουαρίου

Blackhawk (20-2) αντίο

Hopewell (10-11) στο Greensburg Salem (15-7), 7 μ.μ.

Χάιλαντς (16-6) αντίο

Quaker Valley (5-15) στο Laurel Highlands (18-2), 7 μ.μ.

Βόρειος Καθολικός (14-7) αντίο

West Mifflin (10-8) στο Central Valley (11-10), 7 μ.μ.

Ελίζαμπεθ Φόργουορντ (19-2) αντίο

Belle Vernon (10-12) στο Knoch (12-9), 7 μ.μ.

Τάξη 3Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα Σαββάτου

Apollo-Rridge (8-13) στο Avonworth (19-1), 2 μ.μ.

Burrell (16-4) εναντίον Keystone Oaks (15-6) στο South Park, μεσημέρι

Brownsville (12-9) στο Neshannock (15-7), μεσημέρι

Mt. Pleasant (14-7) στο South Park (15-6), 2 μ.μ.

Mohawk (13-9) στο Shady Side Academy (19-2), μεσημέρι

Ellwood City (15-7) vs. OLSH (15-7) στο Avonworth, μεσημέρι

Ο ΜακΓκάφι (14-7) στο Μπίβερ Φολς (14-6), μεσημέρι

Ο Seton LaSalle (12-8) στο Waynesburg (19-2), μεσημέρι

Τάξη 2Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα Παρασκευής

Northgate (6-14) στο Greensburg Central Catholic (16-5), 7 μ.μ.

Ρότσεστερ (15-7) στο Burgettstown (14-9), 7 μ.μ.

Beth-Center (11-10) εναντίον Fort Cherry (17-4) στο Peters Township, 6 μ.μ.

Côté Sud (12-9) στο Chartiers-Houston (16-5), 7 μ.μ.

Καλιφόρνια (10-11) στο Aliquippa (19-2), 7 μ.μ.

Clairton (16-4) στο Freedom (12-10), 7 μ.μ.

Brentwood (10-12) στο Serra Catholic (18-4), 7 μ.μ.

Winchester Thurston (10-12) στο Washington (14-8), 7 μ.μ.

Τάξη Α

Πρώτος γύρος

Πρόγραμμα 19 Φεβρουαρίου

Ένωση (16-5) αντίο

Jeannette (8-9) στο West Greene (9-13), 7 μ.μ.

Riverview (15-6) αντίο

Leechburg (8-10) στο Monessen (16-5), 7 μ.μ.

Aquin Academy (15-6) αντίο

Ο Έντεν Κρίστιαν (8-13) εναντίον του Γκάιμπελ (15-6) στο Γιουγκ, 6 μ.μ.

Αντίο Saint-Joseph (19-2).

Mapletown (6-14) στο Bishop Canevin (6-13), 7 μ.μ.

Βραχίονες WPIAL Μπάσκετ πλέι οφ

Ο Chris Harlan είναι ρεπόρτερ του TribLive που καλύπτει τον αθλητισμό. Έγινε μέλος του Trib το 2009 μετά από επτά χρόνια ως ρεπόρτερ στους Beaver County Times. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί του στο charlan@triblive.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *